Terapia Hiperbaryczna czystym tlenem oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek rakowych, więc w środowisku medycznym uważana jest jako skuteczna profilaktyka nowotworowa.

Regularnie stosowana Hiperbaryczna Terapia Tlenowa poprawia przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu Pacjenci wykazują większe zdolności zapamiętywania i koncentracji. 

Tlenoterapia Hiperbaryczna - wskazania

Neurologia

 Ma zastosowanie w porażeniach mózgowych
i pourazowych uszkodzeniach mózgu, powstałych w wyniku udaru lub wylewu.
Dzięki dotlenieniu i pobudzeniu metabolizmu komórek mózgu, spowalnia proces postępowania choroby Alzheimera oraz pomaga w leczeniu powracających migren.

Ortopedia

Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach, powodując ustępowanie stanu zapalnego kości
i szpiku, osteoporozy, choroby stawów oraz przyspiesza wzrost uszkodzonej kości. W trakcie terapii następuje obkurczenie naczyń krwionośnych, zmniejszając obrzęk.

Borelioza

Krętki borelii znajdują się w głęboko osadzonych tkankach, przez co trudno do nich dotrzeć, a co za tym idzie – zwalczyć. W połączeniu z antybiotykoterapią leczenie komorą hiperbaryczną nie tylko uwalnia organizm z wszystkich toksyn i zanieczyszczeń ale również zwiększa kilkukrotnie przyswajalność leków.

Dermatologia

Terapia ma zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy, AZS, egzemy oraz trądziku różowatego. Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. Tlenoterapia wpływa na szybszą regenerację tkanek oraz usprawnia proces gojenia ran i oparzeń. Wpływa na proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie w skórze oraz działa przeciwzapalnie.

Onkologia

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm
z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka
C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów
i innych markerów stanu zapalnego. Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii
i radioterapii. Przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego, a tym samym podnosi odporność organizmu.

Kardiologia

Korzystny wpływ na dolegliwości o charakterze wieńcowym. Zmniejsza nasilenie objawów niewydolności serca, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze. Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy zmniejszając ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych. Wpływa na tworzenie się włosowatych naczyń krwionośnych, redukuje objawy infekcji w stopie cukrzycowej.

Medycyna sportowa

Podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza proces regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i więzadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Medycyna estetyczna

Działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność
w skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych zabiegach, zmniejsza obrzęki, działa antybakteryjnie.

Stomatologia

Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji. Pomaga zwalczyć bakterie beztlenowe oraz wpływa na zmniejszoną produkcję toksyn bakteryjnych.

Inne wskazania:

Przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Wspomaga wychodzenie z nałogów, pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz usuwaniu wolnych rodników. Pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych.

Przeciwskazania:

Zakażenia górnych dróg oddechowych, ciąża, padaczka, rozedma płuc, stan podgorączkowy, przebyta operacja ucha i klatki piersiowej, retinopatia, zaćma, wytrzeszcz, rozrusznik serca, zapalenie zatok nosa, astma, POChP, krwotok i obrzęk płuc, uraz ciśnieniowy zatok i płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *