Tlenoterapia Hiperbaryczna jest najlepszą formą naturalnego dopingu!

Stosują ją zawodowi sportowcy i amatorzy, gdyż w znacznym stopniu podnosi wydolność organizmu i regeneruje go po obciążającym treningu. Zabieg Tlenoterapii Hiperbarycznej znany jest w środowisku sportowym już od kilku lat. Wykorzystywana jest powszechnie do leczenia urazów i zwiększenia wydajności organizmu przez profesjonalnych zawodników amerykańskiej kadry lekkoatletycznej, hokeja (NHL), futbol amerykański (NFL), koszykówki (NBA) i piłka nożna (MLS).

Tlenoterapia na urazy i kontuzje

W większości przypadków osoby regularnie uprawiające sport nabawiają się drobnych urazów tkanki miękkiej, siniaków lub stłuczeń. 
Zdarza się jednak, niezależnie od stopnia zaawansowania osoby trenującej, że dochodzi do poważnych kontuzji i uszkodzeń kości. 

Tlenoterapia działa nie tylko przeciwzapalnie, uśmierzając ból, ale przyspiesza również proces regeneracji i powrót do kondycji.

Tlen dostarczony do organizmu w warunkach podwyższonego ciśnienia:

  • wspomaga leczenie po urazach
  • skraca czas rekonwalescencji
  • redukuje obrzęki poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych
  • przyspiesza przemianę materii
  • regeneruje, dotleniając wszystkie tkanki
  • zwiększa ilość molekuł ATP
  • działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie

Kiedy warto skorzystać z tlenoterapii?

Każdy, kto regularnie uprawia sport i chciałby osiągać lepsze wyniki, zdecydowanie powinien poddać się zabiegowi tlenoterapii. 

Nie tylko, kiedy dojdzie do kontuzji czy urazu. Za sukcesem stoi bowiem bardzo często czas, jakiego organizm potrzebuje do pełnej regeneracji mięśni. W trakcie treningu dochodzi do mikrouszkodzeń, które mogą uniemożliwić dalszy progres w osiąganych wynikach.

Warto w tym miejscu posłuchać doświadczonych lekarzy i fizjoterapeutów, którzy polecają zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej jako sprawdzoną
i bezpieczną metodę wspomagającą wydolność organizmu.

Spędzenie czasu w komorze hiperbarycznej to dodatkowo idealna okazja do relaksu, dzięki wygodnemu wyposażeniu, możliwości regulacji światła i uspokajającemu, delikatnemu szumowi w środku. 

Do komory możesz zabrać telefon, słuchawki, swoją ulubioną książkę, lub skorzystać z naszej biblioteczki i zresetować tym samym umysł i ciało.

Jesteśmy Twoim naturalnym dopingiem!

Wierzymy w Twój sukces i chcemy być jego częścią!

 

Przy współpracy z IRONMAN przygotowaliśmy dla Ciebie promocję, dzięki której będziesz mógł trenować w świetnie wyposażonej siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów, a tym samym regenerować się 
i potęgować swoje osiągnięcia Novamo !

Posiadając aktywny karnet IRONMAN i okazując nam go, otrzymujesz dodatkowe 10% rabatu na sesję w komorze hiperbarycznej! 

***** *** <- sprawdź regulamin 🙂

***** Promocje i rabaty u nas łączą się! 🙂
*** Promocja obowiązuje do czasu jej wyłączenia, o czym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem 🙂 

Bibliografia:

1. Babul S., Rhodes EC., „The role of hyperbaric oxygen therapy in sports medicine”, Sports Med. 2000.
2. Ishii Y, Deie M, Adachi N, Yasunaga Y, Sharman P, Miyanaga Y, Ochi M., „Hyperbaric oxygen as an adjuvant for athletes”, Sports Med. 2005
3. Pedro Barata, Mariana Cervaens, Rita Resende, Óscar Camacho and Frankim Marques, „Hyperbaric Oxygen Effects on Sports Injuries”, Ther Adv Musculoskelet, 2011.
4. Sieroń A. i wsp.: Zarys Medycyny Hiperbarycznej”, 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *